Výlov rybníka Podhorník
vylov 01Ve středu 15. listopadu 2017 se třídy 4.A a 4.B vypravily na přírodovědnou expedici k rybníku Podhorník, kde právě probíhal výlov ryb na vánoční svátky. Bylo krásné, ale poměrně chladné počasí. Sluníčko svítilo, ale už nedokázalo rozehřát zamrzlé kaluže, na kterých děti po cestě zkoušely tloušťku ledu. Cesta vedla krásnou podzimní krajinou a na místo výlovu jsme došli kolem čtvrt na deset. To už byli rybáři v plné práci a my mohli se zatajeným dechem pozorovat vytahování sítí, které byly plné ryb. Na místě se nás velmi ochotně ujal pan  Milan Šuleř, který nám vše podrobně vysvětlil. Rybáři přinesli také vanu s rybami, na které si děti mohly sáhnout, a podrobně si prohlédnout lovené druhy ryb. Viděli jsme kapra, štiku, karase, cejna, sumce, amura a tolstolobika. Vrcholem prohlídky byl sestup na plošinu k rybářům, kde byla káď s obzvláště velkými ukázkami rybích zástupců. Asi málokdy má člověk možnost vidět tak výstavní kousky ryb zblízka a ještě si na ně sáhnout. Fotogalerie

Po poděkování rybářům a vydatné svačině jsme se vydali pěšky podzimní a sluncem zalitou krajinou zpět ke škole. Cestou jsme se stavili na nákup dobrot do Hrušky a pak už rovnou cestou do třídy. Vycházka plná ponaučení a dobré nálady se dětem velmi líbila. Líbil se jim i následující den ve škole, který byl pokračováním výlovu a probíhal jako projektové vyučování. Děti pracovaly ve skupinách i individuálně, vytvořily pracovní listy i výukové tabule, nakreslily obrázky  výlovu a napsaly slohové práce. Výstupy z projektového dne byly vystaveny na chodbě školy.

Rybářům patří poděkování za milé přijetí i těžkou práci. Ryba na vánočním stole nám bude všem určitě moc chutnat.

Paní učitelky 4.A a 4.B

Kalendář akcí

leden 2019
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Projekty

OP Výzkum, vývoj a vzdělávání
Šablony pro MŠ a ZŠ I
Rozvoj čtenářství na ZŠ Heleny Salichové


OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Výzva č. 56
Zvyšování kvality ve vzdělávání
JAZYKY PRO ŠKOLU 

ROP NUTS II Moravskoslezsko

CZ 1.10./2.1.00/30.01638
Modernizace vybavení Základní školy Heleny Salichové Ostrava -Polanky nad Odrou

Dotace MMO  rok 2018
Polanka Children's Cup 2018

Dotace MMO rok 2017
Porovnávání přírodovědných, kulturních a historických regionálních znalostí žáků 1. a 2. stupně partnerských škol

Informační technologie pro školu, škola pro život
 
EU peníze školámUčíme interaktivně 
DUM - čten. gram.
DUM - cizí jazyky
DUM - ICT (1., 2.tř.)
DUM - ICT (3., 4.tř.)
DUM - ICT (6. - 9.tř.)
DUM - přírodní vědy

S ICT to umíme CZ.1.07/1.3.00/51.0008
(partnerská škola s finančním příspěvkem)

Sazka olympijský víceboj

Proškoly.cz

Ovoce do škol
 

Náhodné obrázky